STK Equality, kamuoyunu proje uygulama aşamasında olduğu konusunda bilgilendirir Kadınlar için psikolojik destek: “Kendime bağlanarak, başkalarıyla bağlantı kurmak.”

Bu nedenle, başta tüm topluluklardan kadın ve genç kızların başvurmalarını destekliyoruz (davet ediyor ve teşvik ediyoruz) bu şekilde ruh sağlığını ve hayat kalitesini daha yüksek kaliteye ulaştırabilirler. Covid-19 pandemisi sırasında kadınlar çeşitli şiddet türlerine, küçümsemeye, damgalamaya maruz kaldılar. Genellikle böyle durumlarda kadınlar yardım istemeyip kendi başlarına savaşırlar. Ne yazık ki bu şekilde kendilerini, ailelerini ve yaşadıkları çevreyi daha da tehlikeye attıklarını farkında değiller. Bu nedenle, bu projenin ana odak noktası Prizren ve Župa bölgelerinden kadınlara ve genç kızlara psikolojik destek sağlamak olacaktır. Bu psikolojik destek etkinligi farklı dersler, atölye çalışmaları, konuşmalar ve bireysel psikoterapi seansları içerecektir.

Proje, Kosova Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü’nün önlemleri ve önerileri doğrultusunda yürütülmektedir. Maskenizi takın, mesafenizi koruyun, ellerinizi yıkayın. Bu güven inşası projesi UNMIK tarafından finanse edilmektedir. Başvurmak için e-posta adresimize kişisel bilgilerinizi (ad, soyad, yaş, meslek, telefon numarası ve etnik kökeni) en geç 02/21/2021’e kadar gönderebilirsiniz. E-posta adresimiz: [email protected]