Međuregionalni sajam kulturnog nasleđa i tradicije je trajao tri dana, 05.09. (četvrtak), 06.09. (petak) i 07.09. 2024. (subota), u Prizrenu, na kojem je prikazan spoj različitih kultura, tradicija, nacija, religija, i bogata raznolikost naših regiona. Sajam je počeo svečanim otvaranjem, malim kulturno umetničkim programom i prezentacijom štandova učesnica. Udruženja i organizacije koje su učestvovale na sajmu su bile: Udruženje žena Sjeničanki iz Srbije, Artizanet Vau Dejes iz Albanije, Pazarski Bazar Rukotvorina iz Srbije, Vrijedne ruke iz Crne Gore, Mreža NVO iz Petnjice iz Crne Gore, NVO Dezena sa Kosova, Radika De Debar iz Severne Makedonije, UPŽ Avenija sa Kosova, i mnoge žene samostalne preduzetnice sa Kosova.
Svrha projekta je bila da se prikaže i sačuva od zaborava sve ono što su nekada vredne žene iz naših multietničkih zajednica radile, i da na jednom mestu promovišemo i prezentujemo našem regionu sve osobenosti i specifičnosti tradicija različitih zajednica koje će se i u budućnosti raditi i čuvati. Pa smo zato sa organizacijama i udruženjima iz Prizrena i drugih gradova na Kosovu, a takođe i organizacijama i udruženjima iz drugih država u regionu, uspostavili vezu da bi ispromovisali žene, njihove radove i tradicije u našem regionu, i da bi pružili podršku zaštiti i razvoju naših i njihovih starih rukotvorina i na taj način uspostavili saradnju u cilju kulturnog i ekonomskog osnaživanja žena sa Kosova, Albanije, Srbije, Crne Gore, Severne Makedonije i šire.
Projekat je imao za cilj da promoviše kulturno nasleđe i tradicionalne zanatske proizvode različitih zajednica koje žive na Kosovu i u drugim zemljama regiona, da se uspostave kontakti i održe različiti oblici saradnje između žena koje se bave očuvanjem tradicije i izradom tradicionalnih radova iz različitih zajednica i država. Osim toga, cilj je bio osnaživanje žena u promovisanju i očuvanju kulturnog nasleđa i tradicije, budući da je to u našem regionu veoma važno. Stvaralački potencijali žena i njihova posvećenost u zaštiti i očuvanju tradicionalnih zanatskih radova, samim tim i kulturnog nasleđa i njegove vrednosti, su bitne za svaku zajednicu i narod jer je to bogatstvo koje ima veoma veliku vrednost za ljude, i baš iz tog razloga treba da se neguje, čuva i prenosi dalje sa generacije na generaciju.
Projekat su finansijski podržali Ministarstvo kulture, omladine i sporta, OSCE Mission in Kosovo i UN Women Kosovo.